Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaloguj się lub Zarejestruj

Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up

Sign in to follow this  
ObitoPlay

Skarga na State Police/administrację

Recommended Posts

Siema, w tym poście chciałbym złożyć skargę na członków administracji i state police. To co wy robicie jest niepojęte i gracze mają tego dość. Pierwsze zacznę od state police:
Ten serwer staję się totalną grą online właśnie przez state police, szczególnie przez kilka osób, które są wysoko postawione staffie, więc główni administratorzy nie robią sobie nic z tego. Zwlekają i dalej idą się bawić na plaży czy tam gdziekolwiek się bawią. Główna osoba w tym wszystkim to oczywiście Buli. Gram gangstera i widzę co się dzieje. Buli - nie piszę o jego postaci IC, bo to co robi nie ma w ogóle podstaw role play (miał do czasu, potem to już się stało jakimś zbieraniem jego trofeum). Dostał pozwolenie na wszystko i wykorzystuje to, gdy taki kapitan policji nie robi sobie z tego nic. Buli codziennie streamuje, tam są dowody na wszystko. PowerGaming wykonany w jego postaci to jest codzienność. Przykład, który przytoczę:
Podjeżdża sobie na mechanika, zachowuję się jak u siebie. Coś mu się nie spodobało i wyciąga paralizator w kierunku mechanika. Osoby podchodzą chcąc wyjaśnić o co chodzi to nagle zmienia celowanie właśnie na tą osobę. Ballasi podjeżdżają, wbijają mu bw, strzelając do niego. Oczywiście jak zawsze nic mu się nie dzieje, bohater ma super moce. Potem postawia zarzuty mechanikowi jakoby on miał być współwinny temu i przedstawia mu współudział w próbie morderstwa funkcjonariusza. Ludzie jadą na komendę, chcą to wyjaśnić, ale oczywiście on ma to w dupie i zmywa ich, bo on może wszystko. Vertex - osoba wysoko postawiona w administracji jak i na policji, widzi to, jest przy tym, ale i tak odwraca wzrok. Od jakiegoś czasu zmieniło się jego pole widzenia i pozwalasz na wszystko, przy czym kibicujesz mu, wygląda jakbyś żądał tego od policji. Bez żadnych wyjaśnień, w większości przypadków bez żadnych powodów przeszukują, robią afery, specjalnie prowokują osoby, które nie powinny prowokować. Uczą tak wszystkich policjantów niżej/wyżej rangą i zaczyna się młyn, powtórka z rozrywki, która zniszczyła community. Nie pisze tutaj o wszystkich, ale State Police tworzy jedność i skarga idzie na całe ugrupowanie, ponieważ widzą to i mają to gdzieś, bo władza, bo policja ma prawo do wszystkiego, licząc oczywiście fail rp, które jest teraz codziennie, jednak i tak wszystko idzie na zwykłych graczy, niby tych gorszych, którzy chcą się bawić, ale nie mogą. Oczywiście leci to też to ich odgrywania, również ran, gdzie policjant dostanie z broni palnej, ale drugi podchodzi, podnosi go sobie na spokojnie i nic się nie dzieję, gdzie osoba, która zaatakowała policjanta musi odgrywać wszystko, a jak coś im się nie podoba to jest pisane coś w stylu "Ooo, dostałeś tyle kul i tylko postrzał ślepy", z wielkim żalem jak to my powinniśmy odgrywać. 
To się tyczy również administracji. W ogóle nie trzymają porządku nad tym co się dzieję. Siedzą sobie razem, świetnie się bawią, bo im się nic nie może stać. Jest tutaj faworka, jest tutaj kolesiostwo, w którym się zamykają i mają gdzieś zwykłych graczy, którzy chcą coś powiedzieć. Oczywiście taki przykład to Vavix i slytherix. Słuchają siebie nawzajem, mają wyjebane na innych i co powie Pani slytherix będzie zrobione. Ten dostanie jakąś karę to dodadzą, to usunie administrator. Oczywiście tutaj otwieram temat skargi, bo zapewne będą osoby, które poprą mnie w niektórych kwestiach powyżej omawianych.  Widać gołym okiem jak to wygląda, ale nie można nic powiedzieć, bo zaraz jesteś ignorowany, nie masz nic do powiedzenia, bo nie jesteś w administracji. A nawiązując do powtórki z rozrywki. Nic z tym nie zrobicie, stracicie dobrych graczy, którzy nie są w administracji, a sami rozkręcają ten serwer, kiedy Wy się bawicie w zamkniętym kółeczku. Yo. 

• Like 6
  • Thanks 3

Podpisuje się pod tematem Buliego... Rozumiem, że taka postać, ale w niektórych sytuacjach to trochę przesada...

• Like 3
  • Thanks 2

Jak już wcześniej napisałem na grupie mechaników przez takie failrp ze strony buliego odeszło 5 normalnych graczy oraz jeden cały czas mi się zastanawia bo to jest straszne nadużywanie władzy ! Mowa tu o tym co buli wyprawiania w warsztacie czy przed nim! Strzelanie z paralizatora do mechanika robienie mu bw kilka razy, kajdanki... nawet nie chce mi się już wymieniać. Żałuje strasznie ze nieba grywałem tych akcji może administracja by się ogarnęła i podjęła jakieś decyzje co do tego gościa .. i on później na stream płacze ze ktoś go zabił ze to jest failrp !  Człowieku sam sobie na to zapracowałeś ! 

• Like 4

Jako były moderator zgadzam się z twoją skargą i całkowicie ją popieram. Faworyzacja i kolesiostwo jest na tyle zauważalne dla zwykłych graczy, że postanawiają odchodzić (gdzie z początków tak nie było).

• Like 4

Z racji, że nie jestem "pozytywnym" podmiotem na tym serwerze to, też zgadzam się i popieram twoją skargę. Nepotyzm na tym serwerze jest i tego się nie da ukryć HA. Może uczyniłem też dużo złego ale próbuje przynajmniej dojść do porozumienia, a nie postawić ścianę i zamknąć się w "kółeczku".

• Like 1

Pierwsza sprawa, nie uogólniaj policji jako jednej jednostki bo nie tworzy jej jedna osoba ani grupa osob a zlepek totalnie randomowych osób. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości to zgłaszaj to mi lub vavixowi jeżeli chodzi o policje.

17 minut temu, ObitoPlay napisał:

gdzie policjant dostanie z broni palnej, ale drugi podchodzi, podnosi go sobie na spokojnie i nic się nie dzieję,

Jeżeli taka sytuacja ma miejsce i to widzisz to w miarę możliwości nagraj, zrób zdjęcie albo od razu daj znać na reporcie. Takie zachowanie jest jebane od góry do dołu i nie jest tolerowane w żaden sposób. Także powtórzę raz jeszcze, jeżeli widzicie jakiekolwiek podawanie sobie rączki od tak, bez jakiegokolwiek odgrywania czy udania do szpitala. 

24 minuty temu, ObitoPlay napisał:

Vertex - osoba wysoko postawiona w administracji jak i na policji, widzi to, jest przy tym, ale i tak odwraca wzrok.

Tutaj nie tyczy się to tylko Aleksa, ale jeszcze paru osób i w tym punkcie masz jak najbardziej racje. Niestety. Sam zauważyłem i wytknąłem parę razy podobne zachowanie "dlaczego nie reagowałeś kiedy Martinez zrobił to i to, dlaczego pozwoliłeś mu strzelać z uzi (świeża sytuacja) i parę innych". Dopóki nie mają wyraźnego zezwolenia nie mają oni prawa reagować w sposób neutralny na takie sytuacje i muszą je negować oraz nim zapobiegać.

Co do samej postaci Buliego, Davida Martineza. Wiele z sytuacji opisanych przez was w skardze oraz postach poniżej nie jest w żaden sposób zgłoszona IC i nie mam pojęcia dlaczego? To co robi Buli jest jak najbardziej dozwolone dla jego postaci. Gra chuja, skurwysyna, który totalnie z nikim się nie liczy i pozwala sobie na wszystko. Jeżeli macie jakiekolwiek zażalenia co do jego odgrywania (tj. pg, failrp) to proszę zróbcie wycinki z live, które ochoczo Buli prowadzi. Do tej chwili nie jest postawiony żaden zarzut IC (ponieważ do tej pory nikt się z nikim na niego nie zgłosił oprócz jednej osoby przed wipem za co Buli dostał lotkę z policji). Co do sprawy OOC do tej pory nie słyszałem żadnego zażalenia jakoby użył on PG lub FailRP dlatego jeżeli coś takiego miało miejsce to podajcie proszę tutaj w postaci klipów. Co do sytuacji z mechanikiem dzisiaj. Ile razy działo się tak, że we więzieniu faktycznie znajdowała się osoba niewinna przez błąd lub właśnie premedytacje policji i/lub sądu. 

A kolejną rzeczą jest hipokryzja, która przemawia przez twoje usta i przez innych osób grających na serwerze. Ile razy stało się coś takiego (to się akurat tyczy sytuacji z toba Obito), że jechaliście Zentorno po Vespucci Boulevard. Auto razem z wami wybuchło a wy bez jakiegokolwiek odgrywania ran (jeden miał BW) zaczęliście sobie iść chodnikiem w przeciwnym kierunku. Ile razy działo się tak, że mimo tego, że mieliście coś odegrać nie zrobiliście tego. Także kończąc powiem dwie rzeczy:

- Zanim zaczniecie oskarżać kogoś o jego błędy, sami sprawdźcie najpierw czy sami ich nie popełniacie

- Jeżeli faktycznie Buli zrobił jakieś PG lub FailRP to proszę o klipy.

• Like 1
  • excited 2

A to tutaj nie ma podań o fck? Jeśli są no i tak was wkurza jego postać i niszczy ic no to złóżcie podanie i skasujcie gościa przy następnej okazji, problem rozwiązany. Pozdrawiam

• Haha 3

Teraz już wiemy, że możemy do Ciebie to zgłaszać. Jako mechanicy zgłaszaliśmy to do welldo, ale rozumiemy, że ma bardzo dużo pracy i takie sprawy w sumie nie powinny trafiać do niego. Nie będę tutaj się rozpisywał, bo Buli zaraz mnie zwyzywa jak to miało miejsce na lajw, którego teraz prowadzi... Postaram się skontaktować na pw.

Posted (edited)
49 minutes ago, ObitoPlay said:

To się tyczy również administracji. W ogóle nie trzymają porządku nad tym co się dzieję. Siedzą sobie razem, świetnie się bawią, bo im się nic nie może stać. Jest tutaj faworka, jest tutaj kolesiostwo, w którym się zamykają i mają gdzieś zwykłych graczy, którzy chcą coś powiedzieć. Oczywiście taki przykład to Vavix i slytherix. Słuchają siebie nawzajem, mają wyjebane na innych i co powie Pani slytherix będzie zrobione.

Odnosząc się do tematu vavixa i slytherix, nie masz dostatecznej wiedzy, żeby wypowiedzieć się jak najbardziej obiektywnie w tym temacie, nie chciałbym też żeby temat ten był bez przerwy ciągnięty, a dany przykład nieustannie używany jako mocny argument w wielu sprawach dotyczących kolesiostwa i faworyzacji w kręgu administracji, bo jest nietrafny i przewałkowany na każdej możliwej płaszczyźnie.

Edited by 4rrxw

Teraz, 4rrxw napisał:

Odnosząc się do tematu vavixa i slytherix, nie masz dostatecznej wiedzy, żeby wypowiedzieć się jak najbardziej obiektywnie w tym temacie, nie chciałbym też żeby temat ten był bez przerwy ciągnięty, a dany przykład nieustannie używany jako mocny argument w wielu sprawach dotyczących kolesiostwa i faworyzacji w kręgu administracji, bo jest nietrafny i przewałkowany na każdej możliwej płaszczyźnie.

W takim razie dlaczego podostawała "z dupy" rangi?

Dobra, skoro wypowiedział się Czartek to i ja się wypowiem, mimo konsekwencji, które najprawdopodobniej poniosę. 

Również jak Wy, długo byłam samym graczem i starałam się wpłynąć na wiele spraw, które dotyczą szarych cywili i uwierzcie mi, że administracja stara się Wam w jakiś sposób dogodzić, z mniejszym lub większym efektem, jednak moim zdaniem macie pełne prawo do dyskutowania o tym czy robią to dobrze czy źle, w końcu dla Was jest ten serwer i to Wam ma się grać najlepiej.

Ale po pierwsze, nigdy nie zapominajcie że administracja to również normalni gracze, którzy też chcą bawić się tym RP jak Wy i nie zawsze chcą sobie przerywać akcje RP, żeby pomóc w błędach, które czasem powodujecie sami. Jednakże nie raz już powtarzałam, że macie prawo zgłaszać błędy administracji innym osobom w STAFFie, od tego jestem między innymi ja, SUPPORT, który jest od rozmowy z graczami żeby pomóc im we wszystkim co im nie pasuje.

Co do samego RP, uwierzcie, że czasami nie tylko policja robi takie rzeczy. Wiele z Was nie jest fair w stosunku do ludzi wokół, ja rozumiem emocje, chęci i inspiracje. Każdy z nas odgrywa co chce, ale PAMIĘTAJCIE ŻE IC TO IC, A OOC TO OOC. Jeżeli macie pretensje do jakiejś postaci, a jest ona w jakiejś frakcji to udajcie się do szefa/wyższej rangi i porozmawiajcie z nią na temat zachowania danej osoby, jeżeli jednak chodzi Wam o jakieś sprawy poza serwerem, na przykład na discordzie macie jak najbardziej prawo odezwać się do każdego ze Staffu ze skargą, jesteśmy od tego.

Podpisuję się jednak pod jednym względem pod tą skargą, no trudno, czasami znajomości robią za dużo na tym serwerze - pamiętajmy, że serwer został stworzony dla dobra graczy a nie żeby wywyższać się nad innymi serwerami. I moim zdaniem, gubimy gdzieś tą chęć rozbudowania czegoś dla ludzi, a dla spełnienia głupich inspiracji.

A no i proszę. Nie generalizujcie. 

• Like 5

Każda ranga jaka została przydzielona osobom, które są w staffie nie została przydzielona bez powodu. Widocznie osoby, które się tam znajdują zapracowały sobie na dane pozycje i prawidłowo wykonują swoje obowiązki.

• Like 1

Dobra, to teraz ja się wypowiem w kilku kwestiach. 

Sprawa buliego będzie poruszona na następnym zebraniu SP. Tak samo jak reszty policji.

Kwestię moją i slyth pozostawię bez komentarza bo jest to moja prywatna sprawa.

Jeśli chcecie sobie coś ze mną wyjaśnić, to będę czekał na głosowym na każdego z was.

Nie pozdrawiam. Głównie za tą wycieczkę w strone dziewczyny która nie jest winna niczemu, no chyba że temu że ja jestem wlascicielem servera 😉

Vavix odegrajmy to zgłoszenie, damy monitoring czy coś, żeby nie było okej? Np. jutro czy coś.

• Like 1

Posted (edited)

Odnośnie tego klipu to w regulaminie jest chyba zakaz używania komunikatorów podczas rozgrywki a w pojeździe była jedna osoba a telefon nie był wyjęty po 2 mówisz żeby nie generalizować i ogólniać a sam mówisz że tak robi organizacja Ballasów a widziałem 1 osobe w tym aucie .

Edited by BlazeTM

To może ja też się wypowiem do szanownej Administracji jak i moich kochanych chłopaków z Policji, gdyż moje serce nie pozwala mi być cicho 😄 ! Jako ostatnio względnie aktywny ratownik też coś zaobserwowałam. 

Po pierwsze: Podpisuje się w sprawie zachowań niektórych Policjantów. Nadużywają władzy mocno przesadnie, fałszują dowody, robią tak żeby wyszło na ich korzyść, prawie zawsze nie ponoszą konsekwencji,
bo wiedzą że są bezkarni. Wsadzają kogo chcą do więzienia, bo nie da się ich przegadać. Normalny obywatel nie jest w stanie się obronić, po prostu nie ma szans. Jak kogoś zgarną to JA JUZ WIEM że nie wróci mimo że jest niewinny...Są subiektywni a jak wiadomo nie zawsze jest ktoś wyżej rangi by złożyć zażalenie. Byliśmi IC zgłosić JAKO ŚWIADKOWIE W SPRAWIE to ale zostalismy zlani bo tak wiedzą co my se możemy... Chciałabym grać na serwerze, gdzie Policja faktycznie jest pomocna, szanuje innych, i nie taka która robi więcej problemów niż ma to cel. Ja wszystko rozumiem, że każdy gra postać jaką chce, ale jednak zawód do czegoś zobowiązuje, a tu nikt niczego nie pilnuje, każdy swojego broni. Jest samowolka bo JA POLICJANT ELO 😄 bardzo mi z tego powodu przykro. Jeżeli tak stawiamy na poważny RP to chciałabym żeby był DO WSZYSTKICH... a tu ktoś ewidentnie myli zawód Policjanta z byciem jakimś Mafiozą do nieruszenia xD Na prawde... bycie dupkiem jako Policjant to co innego niż robienie tego co się chce. PRZESADA W CHu.. 

Druga sprawa: Często też jako ratownik medyczny jeżdżę do funkcjonariuszy z ICH WŁASNEJ GŁUPOTY. Strzelają do siebie, biją się miedzy sobą bez powodu, mówią na radiu "A JEMU TO NIE POMAGAJ NIECH LEŻY" "NIE ŻYJE ZOSTAW GO" zostawiają się na BW, Ci zostawieni zgłaszają to do EMS... jest to notoryczne. Niedawno musiałam dwa razy do jednej sprawy jeździć bo po udzieleniu pomocy, po moim odjechaniu zrobili TO SAMO i potem zgłoszenie znowu... oczywiście że mogę nie reagować, ale to chyba nie o to chodzi prawda? A ja lubię pomagać, ale jak nie warto to nie lubię. A wielu Policjantów bardzo lubie i nie chce robić fochów -.-

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli dalej tak niektórzy Policjanci będą działać to ja osobiście będę uważać że ta Policja to nie Policja tylko jakiś cyrk i samowolka 😄 i wielkiego wsparcia ode mnie nie otrzymają poszczególne osoby. Chamstwu nie pomagam. Dziękuje ❤️ 

U Administracji liczę na poważne rozważenie tej sprawy 🙂 Pozdrawiam!

• Like 5

Dodajac jeszcze do wypowiedzi BLaze'a cos, byla tam jedna osoba, ktorej dokladnie nie bylo widac. Skad wiadome, ze akurat to ktorys z Ballasow? Samochod wygladal jak nie oszukujmy sie, ukradziony z ulicy, powybijane szyby, a w samochodzie siedzi osoba, ktora ma koszulke w zoltawym odcieniu. Tak wiec skad wiadomo ze to byl akurat Ballas a nie osoba, ktora nawet nie jest w zadnej organizacji przestepczej i akurat dopiero zaczyna z RP robiac fail driving bo tego nie ogarnia? Nie oszukujmy sie, ale kazdy jak zaczynal robil fail driving bo nie ogarnial co i jak. Ja sam dawniej nawet nie ogarnialem co to jest i jezdzilem sobie przykladowo zentorno po gorach, ale wtedy nie bylem oceniany jako ktos, kto nalezy do mafii bez logicznego powodu (nie mialem ubran takich jak dana mafia czy samochodu pomalowanego na kolor mafii). PS. Za bledy czy powtarzajace sie wyrazy przepraszam, ale dopiero sie obudzilem. Dodatkowo ponizej zalaczam zdjecie przedstawiajace osobe w tym pojezdzie.

JakiBallas.png

• Like 1

To teraz ja się odezwę. Co do skargi na Buliego. Dzisiaj mi pokazał całe nagranie z tej sytuacji pod mechanikiem. Wszystko co mi powiedzieliście po tym na komendzie i napisaliście tutaj - totalna bzdura. Buli stanął na kopercie bo miał tam naprawianą radiolkę. Zapłacił mechanikowi, drugiemu kazał się przesunąć bo nie chciał cię rozjechać. A Lewis od razu "Jeden telefon i cię nie ma". Cała sytuacja była dobrze zrobiona i odegrana od strony Buliego.

Co do tego, że policjanci i medycy sobie czasami idą na plażę i jacht odegrać imprezę - nie macie nawet pojęcia jaka jazda ciągle radiolką po mieście i MOŻE raz na jakiś czas pojechanie na kradzież pojazdu/handel dragów jest nudna, szczególnie gdy zawsze gdy dojeżdżamy - nikogo już tam nie ma. Próbujemy sobie urozmaicić grę robieniem imprez na plaży, w klubach czy na jachcie, bo ja bez odgrywania poza policją odszedłbym już miesiąc temu bo nic się nie dzieje. Ostatnio zdarzyły się napady, ale to były pierwsze od miesiąca.

Moim zdaniem skarga jest nie na miejscu, a wiele rzeczy napisanych w niej jest kompletnym bezsensem.

10 godzin temu, BlazeTM napisał:

Odnośnie tego klipu to w regulaminie jest chyba zakaz używania komunikatorów podczas rozgrywki a w pojeździe była jedna osoba a telefon nie był wyjęty po 2 mówisz żeby nie generalizować i ogólniać a sam mówisz że tak robi organizacja Ballasów a widziałem 1 osobe w tym aucie .

Komunikator był bo jeszcze ja sam nie wchodziłem na serwer. Że Ballas (jeżeli dobrze pamiętam to chyba ty) to wiem bo odrazu jak wbiłem wrzuciłem spekta i znalazłem kropka w kropke te auto, te same ubranie no i ID, które zostało mi chwilę wcześniej podane.

9 godzin temu, Neevoo napisał:

Dodajac jeszcze do wypowiedzi BLaze'a cos, byla tam jedna osoba, ktorej dokladnie nie bylo widac. Skad wiadome, ze akurat to ktorys z Ballasow? Samochod wygladal jak nie oszukujmy sie, ukradziony z ulicy, powybijane szyby, a w samochodzie siedzi osoba, ktora ma koszulke w zoltawym odcieniu. Tak wiec skad wiadomo ze to byl akurat Ballas a nie osoba, ktora nawet nie jest w zadnej organizacji przestepczej i akurat dopiero zaczyna z RP robiac fail driving bo tego nie ogarnia? Nie oszukujmy sie, ale kazdy jak zaczynal robil fail driving bo nie ogarnial co i jak. Ja sam dawniej nawet nie ogarnialem co to jest i jezdzilem sobie przykladowo zentorno po gorach, ale wtedy nie bylem oceniany jako ktos, kto nalezy do mafii bez logicznego powodu (nie mialem ubran takich jak dana mafia czy samochodu pomalowanego na kolor mafii). PS. Za bledy czy powtarzajace sie wyrazy przepraszam, ale dopiero sie obudzilem. Dodatkowo ponizej zalaczam zdjecie przedstawiajace osobe w tym pojezdzie.

Streszczając moją odpowiedź do tego co napisałeś - to że ktoś nie wie, nie rozumie - nie zwalnia go z przestrzegania regulaminu. Może być traktowany ulgowo, niemniej jednak jest złamany regulamin i prędzej czy później zostanie ukarany. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this